کنسرت «یلدا به شادی» برای کودکان اجرا می‌شود

کنسرت کودکانه «یلدا به شادی» با سرپرستی و آهنگ‌سازی مهدی زارع روز ۲۹ آذر در سینما تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اجرا می‌شود.

شرح برنامه

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در این کنسرت قطعه‌های کودکانه از آلبوم‌های مهدی زارع با عنوان‌های «پنج تا انگشت بودند که» و «دنیا دنیا لالایی» سروده مصطفی رحماندوست و «کی بود کی بود؟» سروده ناصر کشاورز  که از سوی نشر نوین کتاب گویا منتشر شده است، اجرا می‌شود.

آهنگ‌سازی و اجرای موسیقی ایرانی برای کودکان، ویژگی ساخته‌های مهدی زارع است که نخستین بار در سال ۱۳۹۲ آلبوم «پنج تا انگشت بودند که» سروده مصطفی رحماندوست را با همین ویژگی منتشر کرد.

این کنسرت با هدف آشنایی هر چه بیش‌تر فرزندان این سرزمین با موسیقی و سازهای ایرانی، از سوی گروه موسیقی ایرانی «دینگ و دانگ» اجرا می‌شود.

مصطفی رحماندوست و ناصر کشاورز دو شاعر این آثار نیز قرار است در کنسرت «یلدا به شادی» حضور داشته باشند.

بر همین اساس، امیر متولی نوازندگی سه تار، سعید آذرنوش تار، کیانا طلایی سنتور، حسین واحدی رباب آلتو، سیامک قلمی رباب باس، ژیلا تقوی مراژ، میلاد عباسی دف و دایره، ایرج طباطبایی تنبک، سبا شادجو قیچک آلتو و مهدی زارع کمانچه در این کنسرت را برعهده دارند.

در عین حال، ژیلا تقوی، منصوره عزیزی، پریوش صادقی و زهره انصاری به عنوان همخوان با این کنسرت همکاری می‌کنند.

همچنین یسنا جلیلی، نژلا اسدالهی، ملینا علیدوست، علی نداف، باران نظم‌ده، پارسا محمدی و النا آقاخانی خوانندگان کودک کنسرت «یلدا به شادی» به شمار می‌روند.

بر همین اساس، یکی از بخش‌های این کنسرت بخش سازشناسی برای کودکان است.

گفتنی است کنسرت «یلدا به شادی» که ویژه کودکان ۳ تا ۱۰ سال است روز پنج‌شنبه ۲۹ آذر ساعت‌های ۱۷ و ۱۹ در سینما تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند بلیت این کنسرت را که با حمایت اداره کل سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اجرا می‌شود، در سایت تیوال به نشانی www.tiwall.com تهیه کنند.

مشخصات برنامه
ساعت برگزاری : ساعت‌های ۱۷ و ۱۹
مکان برگزاری : سینما تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی
از تاریخ :
۱٣٩٧/٠٩/٢٩