«تیم برتون»، «دامبو» را به پرده‌ی سینماها می‌آورد

تاریخ خبر : ۱٣٩۵/۱٠/٢۵

«تیم برتون» نسخه‌ی زنده‌ی سینمایی «دامبو» را براساس انیمیشن کلاسیک کمپانی «والت دیزنی» می‌سازد.

شرح خبر

به گزارش خبرگزاری ایسنا و به نقل از «گاردین»، «تیم برتون» در جدیدترین اثر سینمایی خود به سراغ انیمیشن کلاسیک «دامبو» رفته و در نسخه‌‌ی سینمایی داستان معروف این فیل پرنده، از «ویل اسمیت» استفاده می‌کند. هم‌چنین گفته می‌شود احتمالاً قرار است نقش منفی این فیلم به «تام هنکس» سپرده شود.

انیمیشن دامبو از قدیمی‌ترین کارهای کمپانی والت دیزنی است که در سال ۱۹۴۱ میلادی اکران شد. داستان دامبو درباره‌ی بچه‌فیلی است که گوش‌های خیلی بزرگی دارد و مورد تمسخر دیگران قرار می‌گیرد، اما بعدها مشخص می‌شود او می‌تواند با همین گوش‌های  بزرگ پرواز کند.

گفتنی است ویل اسمیت در این فیلم نقش پدری را ایفا می‌کند که فرزندانش با دامبو دوست می‌شوند. پیشنهاد نقش منفی این فیلم هم به تام هنکس داده شده اما حضور او هنوز قطعی نشده است.

گفته می‌شود تیم برتون که در سال ۲۰۱۰ میلادی فیلم پرفروش «آلیس در سرزمین عجایب» را براساس آثار کلاسیک کمپانی دیزنی به روی پرده برد و امسال فیلم «خانه‌ی دوشیزه پرگرین برای بچه‌های عجیب و غریب»‌ را روی پرده داشت، از سال ۲۰۱۵ میلادی قصد ساخت فیلم دامبو را داشت. «ارن کروگر»، فیلم‌نامه‌نویس فیلم‌های «جیغ ۳» و «تغییرشکل‌دهندگان» قرار است نگارش فیلم‌نامه‌ی این اثر را بر عهده داشته باشد.

تیم برتون به دلیل دیدگاه متفاوت، سبک ویژه و منحصربه‌فرد در فیلم‌سازی و طراحی شخصیت‌هایی عجیب و متفاوت معروف شده‌ است و از برجسته‌ترین کارگردان‌ها در سینمای فانتزی به شمار می‌رود.

گفتنی است سال گذشته‌ی میلادی کمپانی فیلم‌سازی «دیزنی»،‌ نسخه‌ی‌ سینمایی زنده‌ی «کتاب جنگل» را براساس انیمیشن کلاسیک کتاب جنگل به روی پرده آورد و در سال 2017 میلادی، نسخه‌های سینمایی زنده‌ی‌ «دیو و دلبر»،‌ «مولان»‌،‌ «علاءالدین» و «پری دریایی» را به روی پرده‌ی سینماها می‌آورند که از دیگر انیمیشن‌های کلاسیک و پرطرفدار این کمپانی هستند.