کتاب کاردستی «پشره‌ها» منتشر شد

تاریخ خبر : ۱٣٩٩/۱۱/۱۴

«پشره‌ها» عنوان کتاب کاردستی جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که کودکان را با شیوه‌های ساخت عروسک‌های ساده با استفاده از ساقه، ریشه، میوه، برگ و... درختان آشنا می‌کند

شرح خبر

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این کتاب اثر فرزانه بابایی برای گروه سنی بالای ۹ سال (نونهال) است که با عکس‌های بهنام زهری‌سامیان به چاپ رسیده است.

بر اساس این خبر «چرخنگ»، «پشرع»، «تشلک»، «شل‌مولک»، «سوکس»، «ماگاز»، «حَ‌پَ‌شعِ»، «چارپَرَک»، «پَش‌مولک»، «موگچه» و «سوس‌مولک» عنوان اسامی عروسک‌هایی است که شیوه‌ی ساخت آن‌ها در کتاب «پشره‌ها» به کودکان آموزش داده شده است.

نویسنده در بخشی از این اثر خطاب به بچه‌ها نوشته است: بیایید به اطراف‌مان با دقت بیشتری نگاه کنیم. وقتی در جنگل راه می‌رویم، در کنار ساحل بازی می‌کنیم، در کویر قدم می‌زنیم و از خیابان‌ها و کوچه‌ها عبور می‌کنیم، به برگ‌ها، بوته‌ها، میوه‌ها، سنگ‌ها و... بیش‌تر توجه کنیم. بیایید با نگاهی خلاق به اطراف‌مان نگاه کنیم.

کتاب‌ «پشره‌ها» با قطع خشتی در ۲۸ صفحه هم‌زمان در سه نوبت با شمارگان ۷هزار و۵۰۰ نسخه و قیمت ۱۰هزار تومان چاپ و روانه‌ی بازار نشر شده است.

پیش‌تر نیز از مجموعه عروسک‌های فرزانه بابایی کتاب «جناب سُفال» نیز منتشر شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب و سایر محصولات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را از مراکز عرضه محصولات کانون در سراسر کشور و فروشگاه اینترنتی  کانون به نشانی shop.kpf.ir و فروشگاه‌های محصولات فرهنگی هنری خریداری کنند.

مشخصات خبر