یک موجود خیلی عجیب‌

تاریخ خبر : ۱٣٩٧/۱۱/٢٩

«یک موجود خیلی عجیب» داستانی است به قلم روندا آرمیتج که با ترجمه آتوسا صالحی برای چهارمین بار به دست مخاطبان کودک رسیده است.

شرح خبر

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این کتاب داستان حیواناتی است که به طور اتفاقی با عجیب‌ترین موجود دنیا روبرو می‌شوند. موجود کوچکی که گردن کوتاه دارد، انگشت‌های پره‌دار ندارد، یال و پشمی ندارد تا گرمش کند، خرطومی برای نوشیدن آب ندارد و حتی دمی ندارد که با آن تاب بخورد. حیوانات جنگل با سوال‌های متعددی در مواجهه با این موجود عجیب روبرو هستند که سلطان جنگل به کمک آن‌ها می‌آید.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «گوشه‌ی جنگل چیزی تکان خورد. اول از همه، میمون آن را دید. دست از بازی کشید. زیر ‌پایش را نگاه کرد و گفت: «چه موجود عجیبی! این دیگر چیست؟» و از این درخت به آن درخت پرید.»

این کتاب با تصویرگری لاین مارلو سال ۱۳۹۲ برای اولین بار برای کودکان بالای ۷ سال از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است.

گفتنی است علاقه‌مندان می‌توانند این اثر را که با شمارگان ۲۵۰۰ نسخه بازنشر شده است، به قیمت ۹ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری کنند. پیش‌تر نیز ۱۷۰۰۰ نسخه از کتاب «یک موجود خیلی عجیب» منتشر شده است.

مشخصات خبر