اعضای کتاب‌خانه‌های کانون، سوژه‌ی یک کتاب شدند

تاریخ خبر : ۱٣٩٧/۱۱/۱٧

مژگان بابامرندی با تکیه بر تجربه‌های خود از حضور در کتاب‌خانه‌های کانون پرورش فکری به خلق کتابی دست زده است که راویان مختلف دارد.

شرح خبر

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این اثر با نام «من یک مرد عنکبوتی شبیه رستم خواهم شد» برای دومین‌بار به دست مخاطبان نوجوان رسیده است.

بر همین اساس، هر بخش از این داستان بلند به روایت بخشی از فعالیت‌های کتاب‌خانه‌ای و زندگی شخصی راویان می‌پردازد. بابامرندی با تکیه بر تجربیات مستند خود به عنوان مربی کتاب‌خانه‌های کانون، قهرمان‌های این کتاب را خلق کرده است. بخشی از روایت‌های این کتاب در محل کتاب‌خانه، و بخشی دیگر در خارج از این محیط مانند خانه‌ قهرمان‌ها رخ می‌دهد.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «باید نمایش‌نامه‌ی کتاب‌خانه را بنویسم، اما اصلاً حال و حوصله‌اش را ندارم. دلم می‌خواهد بدانم چرا نیوشا این سوال را از من می‌کرد. نکند فکر می‌کند من واقعا به او احتیاج دارم. نه‌، می‌دانم که این‌طور نیست. کاش شماره‌اش را داشتم. به مامان می‌گویم. می‌گوید: «خب از لیلا خانم بگیر.» زنگ می‌زنم به خانه‌شان. آن‌ها طبقه پایین ما هستند. می‌آید بالا. شماره نیوشا را به من می‌دهد...»

این اثر که با تصویرگری‌های سمینه خوبی همراه است نخستین بار در قالب مجموعه در کیهان بچه‌ها منتشر شده و پس از آن در قالب کتاب به دست مخاطبان رسیده است.

گفتنی است «من یک مرد عنکبوتی شبیه رستم خواهم شد» در ۱۴۲ صفحه با قیمت ۸‌هزار تومان در بازار کتاب عرضه شده است.

این کتاب با شمارگان ۵هزار نسخه از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بازنشر شده است. سال ۱۳۹۱ نیز ۵هزار نسخه به چاپ رسیده بود.

مشخصات خبر