کلاژ جغدبا برگ

ابعاد کاردستی : مسطح (دوبعدی) ، حجمی (سه بعدی)
گروه سنی : ٠ تا ۱٨ سال به بالا

شرح کاردستی

کلاژ یا تکه چسبانی یکی از تکنیک های مهم در کاردستی است که اولین بار هنرمندی به نام ماتیس به دلبل سن بالایی که داشت و نمی توانست به راحتی نقاشی کند کلاژ را با تقاشی ترکیب کرد .

کلاژ برای سنین 4 تا 6 سال اهمیت بالایی دارد و باعث تقویت دستان و هماهنگی چشم و دستان آن ها می شود . خلاقیت و اعتماد به نفس کودک رشد می کند.

چه خوبه با کلاژ بچه ها طبیعت را یاد بگیرند و به محیط اطرافشون دقت بیشتری کنند.

نام کاردستی: جغد

مواد لازم:

1.برگ های متنوع درختان

2. شب رازی

3.مقوا سفید

برای تهیه این کاردستی مقوای سفیدی را در اختیار بچه ها قرار می دهییم. بهتر است قبل از شروع کار یه قصه از یه جغد برای بچه ها خوانده شود و پرسش و پاسخ ها طبق روال مربی های کانون پرورش فکری کودک و نوجوان انجام شود . بعد برگ هارا در اختیار بچه ها می گذاریم و از آن ها می خواهیم با خلاقیت خود یک جغد روی مقوا سفید بسازند و با برگ های مختلف اجزای طبیعت آن را بسازند مانند نمونه زیر.


مشخصات کاردستی
مواد لازم : معدنی و طبیعی ، سنگ ، چوب ، صدف ، برگ ، فلز ، الیاف گیاهی ، دانه ها ، مواد صنعتی ، پارچه ، کاغذ و مقوا ، نخ و کاموا ، دکمه ، مواد بازیافتی (دور ریختنی ها) ، شیشه ، شن و ماسه ، گونی ، بادکنک ، روبان ، جوراب ، کاغذ آلمینیوم ، آینه ، مواد خوراکی ، ظروف پلاستیکی ، نی نوشابه ، چوب بستنی ، پوست تخم مرغ ، CD ، بطری
روش اجرای کاردستی : با الگو ، بدون الگو و خلاق ، ساده ، ترکیبی (پیچیده) ، ثابت ، متحرک
اتصالات : چسبی ، ریسمانی ، لولایی ، دوختی ، بافتی ، گره ای ، فنری ، کشی ، بدون اتصال