گل ٢

دسته : اهدایی
ابعاد کاردستی : مسطح (دوبعدی)
گروه سنی : ۱٠ تا ۱٨ سال به بالا

شرح کاردستی


گل ها تزئینات بسیار زیبایی برای انواع کاردستی ها در خانه و هدایا و آرایش بسته بندی ها هستند.با داشتن دانش ساخت انواع گل شما می توانید در ساخت کاردست ها و تزئینات بسیار خلاق عمل کنید.

با شناخت نمونه هایی از الگوها می توانید این گل ها را با هر چیزی بسازید حال می خواهد آن گل با هر جنس پارچه و یا تور یا پارچه های نمدی و یا انواع کاغذها  مانند کاغذ کشی یا مقوا یا کاغذ رنگی و یا مواد بازیافتی مانند بطری های پلاستیکی آب یا شامپو های رنگارنگ و یا شانه تخم مرغ و ... باشد. شما از هر وسیله ی ساده می توانید زیبایی خلق کنید.

درشکل بالا نمونه ایی از ساخت گل با پارچه نمدی تصویر شده است. کافی است که مانند الگوی داده شده آن تعداد برگ لازم برای گل را بر روی پارچه بکشید و برش بزنید و مطابق شکل به هم متصل کنید.

 یک سمت پارچه هایی را که به شکل مربع بریده اید را به شکل گل طراحی کرده و برش بزنید. و ازیک سمت دیگر آن کوک های شل بزنید و در نهایت نخ را بکشید.

آن را مانند شکل بالا از یک سمت در دست تان جمع کنید و به آن حالت گل بدهید و با چند کوک محکم از زیر گل فرم در هم پیچیده را ثابت کنید.

از این گل برای تزئینات مختلف می توانید استفاده کنید. مانند : تزئین لباس و یا وسایل شخصی و یا لوازم منزل و تزئین کارت پستال و یا ساک دستی و یا جعبه های کادو و ....


مشخصات کاردستی
مواد لازم : پارچه
روش اجرای کاردستی : بدون الگو و خلاق ، ساده
اتصالات : چسبی ، دوختی