تابلو با بطری شیشه ایی

دسته : تزئینی
ابعاد کاردستی : حجمی (سه بعدی)
گروه سنی : ۱٢ تا ۱٨ سال به بالا

شرح کاردستی

بطری های شیشه ایی وسیله ای بسیار مناسب برای تزئینات هستند. که به خاطر تنوع زیاد در نوع ساختن شیشه ها و فراوانی فرم می توانند برای تزئین فضاها به کمک ما بیایند.و بخصوص که در زندگی انسان ها بسیار حضور پیدا کرده اند و قابل دسترسی هستند.ما امروزه می بینیم که خیلی از خوراکی ها توسط این بطری های شیشه ای بسته بندی می شوند.

پس برای اینکه به محیط زیست مان آسیب نزنند و بتوان از آن ها کاربردهای دیگری گرفت، از آن ها در تزئینات و یا هدایا از آن ها استفاده کرد.

تعدادی بطری شیشه ایی تهیه کنید.برای رنگ آمیزی آن ها بهترین راه آن است که بطری ها را به خوبی بشویید. با رنگ گواش یا اکریلیک و یا اکولین رنگی نسبتا رقیق درست کنید و در درون بطری شیشه ایی بریزید. و بطری  را حرکت دهید تا سطح رنگ تمامی سطح داخلی شیشه را پر کند و رنگ به صورت یکنواخت در آید.و اجازه دهید خشک شود.

اگر ضخامت مورد نظرتان را به شما نداد می توانید این مرحله را چندین بار انجام دهید.

در صورتی که شیشه رنگی اشته باشید می توانید آن را رنگ آمیزی نکنید.

حال با تزئینات روی آن می توانید تنوع زیادی در طراحی آن ها ایجاد کنید.

در اینجا با متصل کردن شیشه ها بر روی تخته های چوبی که از قبل آماده شده با آن ها تابلو هایی متفاوت و برجسته ساخته ایم.

(تخته های چوبی مستطیل شکل تهیه کنید  اگر چوب ها خام هستند می توانید با کشیدن لاک الکل آن را رنگ آمیزی کنید که بافت چوب آن باقی بماند و آسیب پذیری آن کم شود.

 گیره های حلقه دار مانند شکل، بر روی کار پانچ کنید .)

گل ها را درون شیشه ها قرار دهید. ریتم یکی از عناصر بسیار مهم در زیبایی این کار است.پس ترجیحا آن را رعایت کنید.مشخصات کاردستی
مواد لازم : شیشه
روش اجرای کاردستی : بدون الگو و خلاق ، ساده
اتصالات : بدون اتصال