کبرا بابایی

دسته : شاعران
فعالیت : نویسنده ، شاعر ، نمایشنامه نویس ، فیلمنامه نویس ، مربی

کبرا بابایی، متولد هشتم شهریور ۶۱، تهران است. و کارشناسی فیلمسازی دارد.
وی شاعر جوانی است که شعرهایش در مورد کودکان و نوجوانان و زندگی و احساسات و تجربه‌های آن‌هاست.

شرح بانک های اطلاعاتی

 او نوشتن برای کودکان و. نوجوانان رابیشتر دوست دارد. فعالیت خود را از نوجوانی با عضویت در مرکز ۲۵ کانون پرورش آغاز کرد و اکنون نیز هم‌چنان با کانون ونوجوانان ادامه می‌دهد. چون حس می‌کند خودش هم به دنیای آن‌ها نزدیک است . مسؤل صفحه «خودمانی» در مجله کیهان بچه‌هاست . خانم بابایی همه هنرهای دنیا را دوست دارد . می‌خواهد هم شاعر باشد هم فیلم‌ساز ، هم نقاش، هم موسیقیدان ، هم سفالگر و هم ... به قول خودش اشتهایش بد نیست ! خیلی دلش می‌خواهد که خداوند مهربان به او فرصت بدهد تا حداقل بخشی از این همه نعمت خدادادی را تجربه کند و واقعاً لذت ببرد . از کودکی به شعر علاقه داشته و توی راه مدرسه برای خودش شعر می ساخته ولی به طور جدی به سراغ شعر نرفته بود تااین‌که در نوجوانی عضو کانون پرورش فکری کوکان و نوجوانان می شود و در کارگاههای ادبی شرکت می کند و کم کم کارش را جدی‌تر ادامه می‌دهد . ولی با این حال هیچ وقت فکر نمی‌کرد که یک روز شاعر شود تا این‌که در سال 81 اولین شعرش در کیهان بچه‌ها چاپ می‌شود و از آن به بعد تصمیم جدی می‌گیرد که کار کند و کار کند و کار کند و هنوز هم ادامه می‌دهد ...

خانم کبرا بابایی داستان هم می‌نویسد . راستی ! می‌خواهید بدانید که چطور شده هم داستان! و هم شعر می‌نویسد و این دو قالب را چطور برای نوشتن انتخاب می‌کرده ؟

وی می‌گوید: «روز اولی که در کانون به کارگاه ادبی رفتم یک داستان نوشتم ، اما آن قدر بازیگوش بودم که پاکنویس کردن کار برایم سخت بود ! به خاطر همین سراغ شعر که کوتاه تر بود و پاکنویس اش ساده تر رفتم ! اما بعدها فهمیدم که بعضی از سوژه‌ها تو دل داستان بهتر جا می‌گیرند به همین دلیل نوشتن داستان راهم شروع کردم .»

خانم بابایی در کیهان بچه ها، سلام بچه‌ها ، رشد ، دوچرخه ، باران ، دوست و ... تقریباً هرجا که نشریه‌ای برای کودکان و نوجوانان چاپ شود در آنجا حضور دارد . آثار ایشان : دو کتاب با نام‌های «ستاره‌ات گم شد » انتشارات مدرسه و «من آدم آهنی شدم» انتشارات امیرکبیر و یک کتاب در دست چاپ « من مترسکم همین! »  می‌باشد . امیدوارم این کتاب نیز هرچه زودتر به بازار کتاب بیاید تا با خواندن آن شما دوستان خوب لذت ببرید .

کتاب های چاپ شده: 

ستاره‌ات گم شد، سال ۸۳، انتشارات مدرسه

من آدم آهنی شدم، سال ۸۶، انتشارات امیر کبیر

لباس غول گم شد، انتشارات امیر کبیر

گاو سفید گاو سياه، انتشارات امیر کبیر

شهری که راه افتاد، انتشارات چکه

و .....


مشخصات بانک های اطلاعاتی
جنسیت : مونث
جوایز و افتخارات : گام اول با کتاب "ستاره‌ات گم شد"
پروین اعتصامی با کتاب "ستاره ات گم شد"
پروین اعتصامی با کتاب "من آدم آهنی شدم"
کاندید کتاب سال جمهوری اسلامی با کتاب "من آدم آهنی شدم"
کتاب سال سلام بچه‌ها با کتاب "ستاره‌ات گم شد"
کتاب سال سلام بچه‌ها با کتاب "من آدم آهنی شدم"
جایزه جشنواره مطبوعات کودک و نوجوان
دو دوره جشنواره شعر فجر
جشنواره بین المللی طنز
جشنواره طنز هجده کلمه‌ای
جشننواره شعر جوان
و...