مجید راستی

دسته : نویسندگان
فعالیت : نویسنده ، بازنویس

مجید راستی متولد 1333 در تهران و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی در رشته ادبیات انگلیس است.

شرح بانک های اطلاعاتی

وی با انتشار اولین کتاب خود برای خردسالان با عنوان پسرک و خورشید در 1355 نوشتن را به صورت حرفه ای شروع کرد.تاکنون بیش از 70عنوان کتاب توسط این نویسنده برای خردسالان و کودکان منتشر شده است که از جمله آن آثار می‌توان به مجموعه دو جلدی «ماجراهای علی کوچولو» ِ «این سر دنیا، آن سر دنیا» مجموعه  چهار جلدی«پسرکوچولویی به نام غوره» مجموعه­ ی سه جلدی«قصه­ های بی­بی و بابا» توسط انتشارات به‌نشر و کتاب های «چند تا دوست» ِ«دنیا می­ خواست به دنیا بیاد»ِ«دخترک موفرفری» از سوی انتشارات «سروش» و کتاب های« پادشاهی که کشورش را گم کرد»ّ «من و فیل من» توسط انتشارات پیدایش و«جوجه تیغی­ های پسرعمو» از نشر افق  دو کتاب «کلاه خرسون و آرزوی آدم آهنی» از طرف انتشارات امیر کبیر و کتاب«کوه سنگی و داریوش بزرگ» از سوی انتشارات مدرسه اشاره کرد.

از سال 1359 همکاری خود را با گروه کودک شبکه یک بعنوان عضو طرح و برنامه­ و نویسنده شروع کرد و در سال 62 با رفتن به شبکه دو،گروه کودک به طور رسمی راه اندازی و مدیر گروه شد. وی طراحی و نگارش برنامه­ هایی گوناگونی از جمله، ماجراهای علی کوچولو، دوقلوها، پونه و پوریا و.... و  فیلمنامه­ ی انیمینش­های حکایت­ های سعدی، یک اتفاق ساده و چندین برنامه­ ی دیگر را تا سال 88 بر عهده داشت.

اکنون بیش از 16سال است که در انجمن نویسندگان کتاب کودک و نوجوان عضو فعال و ثابت است.

وی غیر از نویسندگی در حوزه­ ی ادبیات کودک، در حال حاضر سردبیری مجله رشد کودک  را نیز برعهده دارد.

عناوین کتاب­ها:

جوایز: ماجراهای علی کوچولو/ کتاب این سر دنیا، آن سر دنیا )/ کتاب یک تکه آسمان به من بده/ کتاب  آب گفت من خوردنی نیستم / کتاب موش می­شم من را بگیر/ کتاب چه کسی برای گنجشک نامه نوشت؟ 

مشخصات بانک های اطلاعاتی
جنسیت : مذکر
جوایز و افتخارات : ماجراهای علی کوچولو (دریافت لوح تقدید و جایزه­ی کتاب فصل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)/ کتاب این سر دنیا، آن سر دنیا ( دریافت لوح تقدید و جایزه ازجشنواره­ی کتاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و دریافت لوح تقدیر و جایزه از جشنواره­ ی کتاب حبیب غنی پور)/ کتاب یک تکه آسمان به من بده (کاندید جایزه­­ی جشنواره کتاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان)/ کتاب آب گفت من خوردنی نیستم (کاندید جایزه­ی جشنواره کتاب حبیب غنی پور)/ کتاب موش می­شم من را بگیر (کاندید جایزه­ی جشنواره کتاب حبیب غنی پور)/ کتاب چه کسی برای گنجشک نامه نوشت؟ (کاندید جایزه­ی جشنواره کتاب حبیب غنی پور)