لافکادیو، شیری که جواب گلوله را با گلوله داد

دسته : ادبیات
گروه سنی : ۱٢ تا ۱٨ سال به بالا
سال انتشار : ۱٣٧۴

سیلور استاین این بار شیر جوانی را به داستان خود کشانده است که یک شکارچی را می خورد و تفنگ او را برداشته و با استفاده از آن بقیه شکارچیها را از جنگل فرار می دهد.
پس از مدتی، شیر جوان با یک صاحب سیرک برخورد می کند و برای اجرای نمایش تیراندازی با او به شهر می رود. کم کم زندگی او در شهر مثل بقیه مردم می شود و تقریباً قیافه آنها و عادات و رفتارهای آنها را پیدا می کند. اما پس از مدتی، حوصله اش اززندگی شهری سر می رود و تصمیم می گیرد با عده ای از شکارچیان برای شکار شیر به افریقا سفر کند … !

شرح کتاب

خب بچه ها، حالا عمو شلبی شما می خواهد برایتان داستانی تعریف کند درباره یک شیر خیلی عجیب؛ در واقع، عجیب ترین شیری که تا به حال دیده است. خب ، حالا سر این شیر را از کجا بگیرم؟ منظورم این است که داستانم را از کجا شروع کنم. فکر می کنم باید از اولین روزی بگویم که این شیر را دیدم. بگذارید ببینم ...آهان، در شیکاگو بود، روز جمعه، هفدهم دسامبر. آن روز را خوب به یاد دارم؛ برفها تازه آب شده بودند و رفت و آمد در خیابان دورچستر وضع بدی داشت. این شیر دنبال یک آرایشگاه می گشت و من هم تازه به طرف خانه راه افتاده بودم که ....

ولی نه، بهتر است این داستان را از خیلی پیش تر شروع کنم؛ از زمانی که این شیر خیلی جوان بود.

مشخصات کتاب
ناشر : کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
مترجم : حمید احمدی
زبان ترجمه : فارسی
تیراژ : ۵۱٠٠٠ نسخه
نوع چاپ : مشکی
تعداد صفحات : ۱٠٨
نوبت چاپ : اول
نوع جلد : نرم
شابک : ۸ – ۴۰۴ – ۴۳۲ – ۹۶۴
اندازه کتاب : ١٦×٢٣
دیویی : ٨۱٣
۵۴/
ل ٩۶٢س
مدت زمان اثر :