آغاز جشنواره‌ی ملی اسباب‌بازی در تهران

دوشنبه ساعت ۱٠ منتظر شما هستیم:

دسته : اسباب بازی
موضوع : برگزاری جشنواره و نمایشگاه با حضور نزدیک به ۶٠ موسسه طراح و تولید کننده اسباب بازی
دبیر جشنواره : دبیر جشنواره: مناف یحیی پور
وب سایت ها و پایگاه های اطلاع رسانی : www.kanoonnews.ir
گروه سنی : ٠ تا ۱۶ سال

با حضور بیش از 50 تولیدکننده و طراح اسباب‌بازی، دومین جشنواره‌ی ملی اسباب‌‌بازی کار خود را برای پنج روز آغاز می‌کند.

شرح برنامه

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، دومین جشنواره‌ی ملی اسباب‌بازی صبح دوشنبه 18 مرداد در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون در خیابان حجاب تهران درحالی کار خود را آغاز می‌کند که در بخش نمایشگاه و فروشگاه، طراحان و تولیدکنندگان و برخی از واردکنندگان اسباب‌بازی و سرگرمی در غرفه‌های مختلف به مدت پنج روز از ساعت 10 صبح تا 20 پذیرای خانواده‌ها، دانش‌آموزان و علاقه‌مندان هستند.
این جشنواره با هدف تقدیر از برترین تولیدکنندگان و طراحان صنعت اسباب‌بازی، آثار سال گذشته را که دارای مجوز از شورای نظارت بر اسباب‌بازی هستند، بررسی کرده و در روز جمعه برگزیدگانش را معرفی می‌کند.
امسال جشنواره در دو بخش علمی و نمایشگاهی برگزار می‌شود که در بخش علمی، 5 میزگرد تخصصی و یک سمینار، در کنار 5 کارگاه عملی برای علاقه‌مندان این حوزه و یک کارگاه پنج‌روزه ویژه‌ی مربیان کانون پیش‌بینی شده است.
سمینار اقتصاد و کارآفرینی در صنعت اسباب‌بازی در روز اول و از ساعت 10 صبح در دو پنل برگزار می‌شود. در ساعت 17 تا 19 همین روز، میزگرد تعریف شاخصه‌های دانش‌بنیانی در صنعت اسباب‌بازی برگزار می‌شود.
عصر دوشنبه همچنین دو برنامه‌ی کارگاهی «جایگاه لگوی آموزشی در روش‌های نوین تدریس» و «استفاده از این ابزار برای آموزش ادبیات» ویژه‌ی مربیان کانون برپا خواهد شد.

فراخوان اهدای اسباب‌بازی برای اتاق‌بازی بیمارستان‌های کودک
اما همزمان با این جشنواره، مردم نیکوکار با اهدای اسباب‌بازی‌ و سرگرمی‌های نو و دست دوم قابل استفاده، در طرح تجهیز و راه‌اندازی اتاق‌های بازی بیمارستان‌های کودکان شرکت می‌کنند.
این طرح با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و «گروه سلامت و هنر» برای دومین دوره از 18 تا 22 مرداد برگزار می‌شود.
طبق این فراخوان، علاقه‌مندان باید اسباب‌بازی‌های اهدایی خود را به غرفه‌ی ویژه‌ی این طرح مستقر در بخش نمایشگاهی جشنواره در مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون در خیابان حجاب تحویل دهند.
در این فراخوان قید شده است که اسباب‌بازی‌ها و وسایل اهدایی می‌توانند نو یا دست دوم باشند، اما با توجه به این‌که هدیه‌های نهایی به دست کودکان بیمار می‌رسد، اولویت با اسباب‌بازی‌های نو و سپس با سرگرمی‌های دست‌دوم قابل استفاده است.

مشخصات برنامه
ساعت برگزاری : ۱٠ تا ٢٠
مکان برگزاری : تهران، مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در خیابان دکتر فاطمی، خیابان حجاب
مراسم آغازین : ساعت ۱٠ صبح روز ۱٨ مرداد ۱٣٩۵
مراسم پایانی : ساعت ٢٠ روز ٢٢ مرداد ۱٣٩۵
برنامه های اصلی : نمایشگاه با حضور نزدیک به ۶٠ موسسه طراح و تولید کننده اسباب بازی
برنامه های جنبی : جشن بازی های ایرانی
اعلام نتایج/ اهدای جوایز : ساعت ۱٨ روز ٢٢ مرداد ۱٣٩۵ در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون
تلگرام : @kanoonparvareshpr
اینستاگرام : @kanoonparvaresh
برگزار کننده / مشارکت‌کنندگان : معاونت تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با مشارکت شورای نظارت بر اسباب بازی و بانک اقتصاد نوین