نمایشگاه آثار تصویرگران معاصر جمهوری چک در خانه هنرمندان تهران

از قلب اروپا نمایشگاهی از تصویرگران معاصر جمهوری چک است که جمعه ۸ تیر در خانه هنرمندان ایران گشایش یافته است.

شرح برنامه

آثار نمایشگاه از قلب اروپا نمایشگاهی از تصویرگران معاصر جمهوری چک با تلاش دفتر بین‎المللی کتاب برای نسل جوان (شعبه چک) و انجمن تصویرگران چک آماده شده است و با دعوت انجمن تصویرگران ایران و میزبانی خانه هنرمندان ایران برگزار می‎شود.

این نمایشگاه شامل آثاری از چند نسل تصویرگران کتاب‎های تصویری چک است، که بزرگترین جوایز تصویرگری مانند جایزه هانس کریستین اندرسن، جایزه دوسالانه تصویرگری براتیسلاوا و جایزه بین‌المللی تصویرگری کتاب کودک بولونیا، بنیاد SM را دریافت کرده‎اند.

علاقه‎مندان برای بازدید و آشنایی با آثار تصویرگران معاصر جمهوری چک می‎توانند تا ۱۹ تیر از ساعت ۱۴ تا ۲۲ به خانه هنرمندان در خیابان طالقانی، خیابان موسوی شمالی (فرصت)، باغ هنر مراجعه کنند. پوستر این نمایشگاه برگرفته از تصویرگری Jindra Čapek از کشور چک و طراح گرافیک آن گلریز گرگانی است.


علاقمندان به آشنایی با تاریخ تصویرگری در جهان و ایران، تعریف ها، گونه‌ها، تجزیه و تحلیل عناصر دیداری، می‌توانند کتاب «تصویرگری کتاب های کودکان: تاریخ، تعریف ها و گونه ها» نوشته زهره قایینی را مطالعه کنند.نمایشگاه تصویرگران معاصر جمهوری چک درخانه هنرمندان ایران


مشخصات برنامه