راه‌یابی دو نمایش کانون به جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان

موضوع : بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان
دبیر جشنواره : مریم کاظمی

دو نمایش تولید شده در امور سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان راه یافت.

شرح برنامه

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، نمایش‌های «جاده اردک‌ها» به نویسندگی و کارگردانی فرهاد اسماعیلی و «قیچی که دنبال کار می‌گشت» به نویسندگی محمدحسین ناصربخت و کارگردانی سعید زین‌العابدینی هر دو از مجموعه «کتاب، تئاتر، مدرسه» در بخش خردسال جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان راه پیدا کردند.

بر اساس این گزارش، «جاده اردک‌ها» برگرفته از کتاب مطالعات اجتماعی پایه ابتدایی، داستان مامان اردک و جوجه‌هایی است که در یک مزرعه کوچک کنار یک چشمه کوچک، زندگی آرامی دارند. آن‌ها هر روز برای آب‌تنی به آن‌جا می‌روند و لحظه‌های شیرینی را سپری می‌کنند. اما زندگی آن‌ها با احداث یک جاده در کنار محل زندگی‌شان دچار مشکل می‌شود، زیرا خودروهای عبوری اصلا اجازه رفت و آمد آن‌ها را به سوی چشمه نمی‌دهد و...

در عین حال، «قیچی که دنبال کار می‌گشت» روایت استاد آهنگری است که در کارگاهش قیچی تیزی ساخت. آن را  گذاشت یک گوشه تا هر وقت لازمش داشت، از آن استفاده کند. چند روزی گذشت اما استاد آهنگر سراغ قیچی نیامد. او آنقدر مشغول ساختن چیزهای تازه‌ای بود که قیچی را فراموش کرد. اما قیچی خیلی دوست داشت کارش را زودتر شروع کند. از بیکاری بدش می‌آمد  و برای پیدا کردن یک کار خوب از مغازه بیرون رفت...

بر اساس این خبر، شورای انتخاب بخش تئاتر خردسال متشکل از سهیلا احمدی‌فر، مهدی قلعه و مهدی کلهر با ارزیابی 21 اثر راه یافته به مرحله بازبینی 7 اثر برگزیده را برای اجرا در جشنواره بیست و چهارم معرفی کردند.

بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با دبیری مریم کاظمی آذر سال 1396 در همدان برگزار می‌شود.

مشخصات برنامه
از تاریخ :
۱٣٩۵/٠٩/٠۱
تا تاریخ :
۱٣٩۶/٠٩/٣٠