«زمستان سبز» لیلا از تابستان آغاز شد

تاریخ خبر : ۱٣٩۵/۱۱/۱۶

حضور نوجوانان و دختران در جریان انقلاب اسلامی موضوع اصلی کتاب «زمستان سبز» اثر نورا حق‌پرست است. این کتاب با ویرایشی جدید وارد بازار کتاب شده است.

شرح خبر

به‌ گزارش اداره کل روابط‌ عمومی و امور ‌بین‌الملل کانون، «زمستان سبز» رمانی مناسب برای نوجوانان است که آنان را با فضای نوجوانان و دختران در سال‌های قبل از انقلاب آشنا می‌کند.

در این کتاب دختری به نام لیلا فعالیت‌های خود را علیه رژیم پهلوی از تابستان 1357 آغاز می‌کند، و به  آرمان‌های خود تا پیروزی انقلاب اسلامی ادامه می‌دهد.

این کتاب وصف حال زندگی خصوصی و روابط او با خانواده و همسایگان است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: اما امسال، حال و هوای مدرسه جور دیگری بود. حرف بچه‌‌ها در باره‌ی خبرهای تظاهرات این شهر و آن شهر بود. می‌گفتند دایی و پسردایی یکی از بچه‌های کلاس سوم در روز هفدهم شهریور شهید شده‌اند. خلاصه هرکسی حرفی داشت و خبری. البته بعضی از بچه‌ها هم کاری به این چیزها نداشتند و با دیگران قاطی و هم صحبت نمی‌شدند.

بر اساس این گزارش، حق‌پرست در این اثر بخشی از خاطره‌های خود را به رشته‌ی تحریر در آورده است و در مقدمه‌ی آن به مستند بودن داستان اشاره داشته است.

این کتاب که در 206 صفحه و با قیمت 6هزار و 500 تومان به انتشار رسیده است در تمام فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سراسر کشور قابل خریداری است.

مشخصات خبر
وب سایت : www.kanoonnews.ir
تلگرام : kanoonparvareshpr@
اینستاگرام : kanoonparvaresh