بیش از ۵٠٠ اثر به دبیرخانه‌ی جشنواره‌ی «مثل ماه» رسید

تاریخ خبر : ۱٣٩۵/۱٠/٢٩

در شرایطی که تنها چند روز تا پایان مهلت ارسال آثار به جشنواره‌ی مجازی «مثل ماه» مانده، دبیر این جشنواره از ارسال حدود ۵۰۰ اثر به سایت این جشنواره خبر داد.

شرح خبر

به گزارش خبرگزاری ایسنا، «حامد انتظام» درباره‌ی این جشنواره‌ی مجازی ادبی ویژه‌ی شعر و داستان کودک گفت: «تاکنون قریب به ۵۰۰ اثر به دست ما رسیده است که بیش از ۷۰درصد آن‌ها در بخش شعر و مابقی‌ در بخش داستان هستند.»

او اظهار کرد: «حدود یک‌هشتم شرکت‌کنندگان در این مسابقه‌ی ادبی مجازی کوکان و نوجوانان زیر ۱۵ سال هستند و این موضوع با توجه به تبلیغات ضعیف این جشنواره و ماهیت مردمی آن قابل تامل است و انتظار می‌رود در دوره‌های بعدی این جشنواره بتوان شاهد آثار بیش‌تر و بهتری از سوی این گروه سنی بود.»

به گفته دبیر این جشنواره، افرادی هم‌چون «جواد محقق» و «محمود پوروهاب» به‌عنوان چهره‌های نام‌آشنای ادبیات کودک و نوجوان مسئولیت داوری نخستین جشنواره‌ی ادبی کودک «مثل ما» را بر عهده خواهند داشت.

نخستین جشنواره‌ی مجازی «مثل ماه» در دو بخش شعر و داستان کودک با همت جمعی از خیرین فرهنگ‌دوست راه‌اندازی شده است. «عزت نفس» (دارای امتیاز ویژه)، «همدلی»، «مسئولیت‌پذیری»، «ادب و احترام»، «پرهیز از قضاوت‌های عجولانه»، «امید»، «ایثار»، «پرهیز از اسراف»، «تولید ملی»، «حفظ محیط‌زیست» و «پدرم قهرمان است» (دارای امتیاز ویژه)، از محورهای این جشنواره‌ی مجازی ادبی هستند.

کودکان و نوجوانان و هم‌چنین بزرگ‌سالان تا پایان دی‌ماه مهلت دارند آثار خود را به پست الکترونیکی سایت «مثل ماه» به نشانی j.meslemah@gmail.com  یا نشانی تلگرامmeslemah_bot  ارسال کنند. شماره‌ی پیامکی 09033135888 (پاسخ‌گویی از ساعت ۱۴ تا ۱۷ روزهای غیرتعطیل) نیز برای این جشنواره اعلام شده است.