سه کتاب کانون برگزیده «دومین سالانه هنر طراحی کتاب ایران» شد

تاریخ خبر : ۱٣٩۵/۱٠/۱۱

سه عنوان از کتاب‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان آثار برگزیده و شایسته تقدیر «دومین سالانه هنر طراحی کتاب ایران (نشان شیرازه)» معرفی شد.

شرح خبر

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، کتاب «خانه‌ام کجاست؟» اثر برگزیده گروه پیکره کتاب (طراحی کتاب به عنوان پیکره واحد و یکپارچه) در بخش کتاب‌های تصویری گروه سنی خردسال و کودک شد که (با اهدای نشان شیرازه، دیپلم افتخار و جایزه نقدی) به کوروش پارسانژاد به‌عنوان مدیر هنری، شیده زوین به‌عنوان طراح گرافیک متن و رضا دالوند به‌عنوان تصویرگر معرفی و تجلیل شدند.

هم‌چنین در این بخش، دیپلم افتخار به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به‌عنوان ناشر و به نورا حق پرست اهدا شد.

کتاب «خو‌شمزه می‌خواهد» نیز به عنوان اثر شایسته تقدیر در بخش کتاب‌های تصویری گروه سنی خردسال و کودک معرفی و لوح تقدیر و هدیه سالانه به سمانه قاسمی به‌عنوان تصویرگر اهدا شد.

در بخش (کتاب‌های تصویری گروه سنی نوجوان) نیز کتاب «می‌ترسم یادت برود دوستم داشتی» با اهدای لوح تقدیر و هدیه سالانه به علیرضا پورحنیفه به‌عنوان طراح گرافیک، اثر شایسته تقدیر این بخش از جشنواره معرفی شد.

در این دوره از جشنواره «نشان شیرازه» در دو گروه «پیکره کتاب» و «اجزای کتاب» در مجموع به 13 اثر به‌عنوان برگزیده و شایسته تقدیر اهدا شد.

 «نشان شیرازه» جایزه‌ای است که هر سال، به «شکل» کتاب‌های منتشر شده و پدیدآورندگان هنری آن (تیم هنری)، بر مبنای ارزش‌های توأم «زیبایی» و «عملکرد»، اهدا می‌شود. از آن جایی که طراحی یکپارچه کتاب، بارز شدن نقش مدیر هنری و حسن هم‌جواری عوامل هنری کتاب، در سال‌های اخیر، در مسیر نزدیک شدن به جایگاه اصلی و مهم خود است، نشان شیرازه می‌تواند هر سال و با توجه به واقعیت‌های کتاب­آرایی و فضای مسلط دوره برگزاری، فهرست جوایز خود را با جریان حرفه‌ای و زیرشاخه‌های فعال آن، تنظیم کند.

آیین پایانی «دومین سالانه هنر طراحی کتاب ایران (نشان شیرازه)» عصر جمعه 10 دی‌، در سالن استاد شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار شد.