نمایش‌های صحنه‌ای کودکان در کانون از سر گرفته می‌شود

تاریخ خبر : ۱٣٩٩/٠۴/٠٩

مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اجرای نمایش «دنیای خیال‌انگیز من» سالن‌های خود را دوباره به روی مخاطبانش می‌گشاید.

شرح خبر

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل، نمایش «دنیای خیال‌انگیز من» به کارگردانی بهناز مهدی‌خواه از یازدهم تیر ۱۳۹۹ با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود.

بر همین اساس، این نمایش که ویژه خردسالان و کودکان است در روزهای چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه از ساعت ۱۸ در سالن بوستان مرکز تئاتر کانون واقع در پارک لاله تهران اجرا می‌شود.

داستان این نمایش به زندگی بازیگری اشاره دارد که به توصیف دنیایش می‌پردازد. او می‌گوید با اتفاقی در کودکی، دنیای سیاه و سفیدش، رنگارنگ مثل رنگین‌کمان شده است.

در این نمایش، تماشاگران با بازیگر به دوره کودکی‌اش در یک روستا و دیدن و کشف زیبایی‌هایی که در طبیعت وجود دارد، می‌روند. صدای خروس و چهچه پرندگان، ملاقات با زمین، شنیدن آواز دانه‌ها و گیاهانی که در حال رشد و بزرگ شدن هستند، آب تنی در رودخانه و خوابیدن زیر سقف پر ستاره آسمان، همه و همه با تصاویری دلنشین که در گوشه گوشه‌ی دامن خیال‌انگیز دخترک نقش بسته و مخاطب را به بهتر دیدن و شنیدن زیبایی‌های محیط اطراف و نعمت‌های خداوند سوق می‌دهد.

بهناز مهدی‌خواه نویسندگی، بازیگری، طراحی و ساخت عروسک نمایش «دنیای خیال‌انگیز من» را نیز بر عهده دارد.
همچنین آرش سلگی آهنگ‌ساز، سروش فرهنگیان دستیار کارگردان، موبینا افراسیابی منشی صحنه، محمدرضا شاملو طراح نور، ریحانه مطهری روابط عمومی و مسئول ذخیره جا، فرزاد سلیمانی عکاس، مریم غلامی و بهناز مهدی‌خواه طراح صحنه و دکور این نمایش هستند.
نمایش «دنیای خیال‌انگیز من» در حالی بر روی صحنه می‌رود که سال گذشته به عنوان نمایش برگزیده بخش خردسال مرکز ملی اسیتژ ایران معرفی شد.
همچنین در بیست‌وششمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان نامزد دریافت جوایز بخش کارگردانی، بازیگری و طراحی صحنه شد و در پایان توانست عنوان بهترین بازیگر زن را از آن خود کند.
علاقه‌مندان می‌توانند برای تماشای این نمایش، بلیت آن را از سایت تیوال و یا شماره تلفن ۰۹۱۰۶۲۹۶۷۱۹ تهیه کنند.

مشخصات خبر