تولد ماه در یک کتاب جشن گرفته شد

تاریخ خبر : ۱٣٩٩/٠٢/۱٣

«تولدت مبارک ای ماه قشنگ» اثر فرانک آش با ترجمه‌ فریده طاهری برای هشتمین ‌بار به دست خردسالان رسید.

شرح خبر

به گزارش اداره کل روابط ‌عمومی و امور بین‌الملل کانون، خرس کوچکی که در حال تماشای آسمان است تصمیم می‌گیرد برای روز تولد ماه هدیه‌ای تهیه کند. اما او از علایق ماه بی‌اطلاع است پس تصمیم می‌گیرد خودش را به نزدیک‌ترین فاصله‌اش تا ماه برساند و با ماه حرف بزند. خوشبختانه ماه تقاضای دوستی با خرس را می‌پذیرد اما گذر از رود و جنگل و تلاش برای حفظ یک دوستی چندان هم ساده نیست.
براساس این خبر، مخاطبان قرار است با مطالعه‌ی این کتاب علاوه بر تخیل‌ورزی با مهارت‌ دوست‌یابی و تعاریف دوستی آشنا شوند.
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «نیمه شب، وقتی خرس خواب بود، باد کلاه را از روی درخت انداخت. صبح که شد، خرس دید کلاهی دم در خانه‌اش افتاده است. خوش‌حال شد و گفت: «پس ماه هم برای من کلاه خریده است.» کلاه را سر گذاشت. کلاه درست اندازه‌ی سرش بود. اما، باد آمد و کلاه را از سر خرس برداشت و برد. خرس دوید دنبال کلاهش...»
یادآوری می‌شود این کتاب نخستین بار در سال ۱۳۷۰ از سوی کانون پرورش فکری منتشر شد و در چاپ‌های پیشین به شمارگان ۱۳۲هزار و ۵۰۰ نسخه رسیده است.

«تولدت مبارک ای ماه قشنگ» که در قطع خشتی کوچک برای مخاطبان بالای ۴ سال و شمارگان ۲هزار و ۵۰۰ نسخه منتشر شده است، ۶هزار تومان قیمت دارد.
علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را از شهر کتاب‌ها و فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور تهیه کنند.

مشخصات خبر