شمارگان کتاب «قورباغه‌ی چاه‌نشین» به ۲۳۷هزار نسخه رسید

تاریخ خبر : ۱٣٩٨/٠٩/٢٣

«قورباغه‌ی چاه‌نشین» نوشته‌ی آلوین ترسلت با ترجمه‌ی فریدون رحیمی که از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده بود به چاپ دهم رسید و شمارگان آن به بیش از ۲۳۷ هزار نسخه رسید.

شرح خبر

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، کتاب داستان «قورباغه‌ی چاه‌نشین» که داستانی فلسفی با موضوع چگونگی زیست دارد برای اولین بار، ۳۶ سال پیش یعنی در سال ۱۳۶۲ در انتشارات کانون به چاپ رسیده بود.

این کتاب هم‌اکنون در چاپ دهم با شمارگان ۲هزار و ۵۰۰ نسخه منتشر شده است. پیش از این ۲۳۵هزار نسخه از این کتاب به فروش رفته است.

این کتاب که موفق به دریافت دیپلم افتخار جشنواره کتاب کودک و نوجوان کانون شده است، داستان قورباغه‌ای است که از روزی که چشم گشوده در چاهی زندگی می‌کند. قورباغه در حوضچه شنا و در آینه آن خود را تماشا می‌کند و خود را می‌ستاید. اما یک روز آب چاه خشک می‌شود و قورباغه به ناچار تصمیم می‌گیرد از دیوار بالا برود تا ببیند در انتهای جهان (دهانه چاه) چه خبر است... و این‌گونه او به بیرون از چاه می‌آید... و حیرت زده می‌شود.

این داستان با تصاویری جذاب اثر راجر دووایسین همراه شده است تا کودکان داستانی فلسفی را مطالعه کرده و به درک جدیدی از دنیای خود و اطرافشان برسند.

«دنیای بیرون از دنیای من، لحظه به لحظه جالب‌تر می‌شود. من باز هم مسیر جویبار را تا پایان آن دنبال می‌کنم تا چیزهای دیگر را هم ببینم.»

این کتاب مناسب کودکان ۷ سال به بالا است. علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب ۳۲ صفحه‌ای را با قیمت ۱۴هزارتومان از تمامی فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مجموعه شهر کتاب تهیه کنند.

مشخصات خبر