«سیاه و سفید» به جشنواره انیمیشن سیکاف کره جنوبی راه یافت

تاریخ خبر : ۱٣٩٨/٠۴/٠٩

انیمیشن «سیاه و سفید» به کارگردانی محمدعلی سلیمان‌زاده به بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های انیمیشن سئول کره‌جنوبی راه یافت.

شرح خبر

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این انیمیشن از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به همراه 6 اثر دیگر ایرانی در بخش‌های مختلف این دوره از جشنواره به نمایش گذاشته می‌شود.

بر اساس این خبر، امسال 2565 فیلم انیمیشن از ۹۳ کشور جهان در جشنواره بین‌المللی انیمیشن سیکاف شرکت کردند که 103 فیلم از 28 کشور در بخش مسابقه نمایش داده می‌شود.

فیلم «سیاه و سفید» قرار است با آثاری از کشورهای آلمان، ایتالیا، چین، روسیه، تایوان، فرانسه، آرژانتین، آمریکا، اسپانیا، کره جنوبی، کانادا و فرانسه به رقابت بپردازد.

جشنواره بین‌المللی فیلم‌های انیمیشن سئول کره‌جنوبی از بخش‌هایی همچون فیلم‌های بلند، کوتاه، دانشجویی، فیلم‌های کودکان و آنلاین سیکاف و بخش ویژه تشکیل شده است.

بر همین اساس، فیلم‌های کوتاه انیمیشن «خورده شده» به کارگردانی محسن رضاپور در بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه و «پسر دریا» ساخته عباس جلالی‌یکتا هر دو از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در بخش مسابقه فیلم‌های کودک و نوجوان این رویداد به نمایش در می‌آید.

این جشنواره میزبان 4 انیمیشن دیگر ایرانی شامل «آقای گوزن» اثر مجتبی موسوی و «خرگوش شکارچی» به کارگردانی محمدامین کمالی در بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه است.

در عین حال، «هیولای سیاه» به کارگردانی مشترک ریحانه‌ کاوش و علی رئیس و «ناقص» اثر عرفا پارس‌پور در بخش مسابقه فیلم‌های کودک جشنواره سیکاف نیز نمایش داده می‌شود.

بیست‌وسومین جشنواره فیلم انیمیشن و کارتون سیکاف (SICAF) از ۲۶ تا ۳۰ مرداد سال 1398 در کوئکس سئول پایتخت کره جنوبی برگزار می‌شود.

مشخصات خبر