«انتظار» امیر نادری در ایتالیا

تاریخ خبر : ۱٣٩٨/٠۴/٠۱

فیلم سینمایی «انتظار» به کارگردانی امیر نادری از تولیدات ۱۳۵۳ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بخش سی سال خاموشی جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم پزارو (Pesaro Film Festival) نمایش داده می‌شود.

شرح خبر

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون،  این فیلم از مجموعه آثار سینمایی کانون است که به تازگی برای نمایش در جشنواره‌ها ترمیم و بازسازی شده است.

بر همین اساس قرار است روز اول تیر ۱۳۹۸ فیلم سینمایی انتظار در سینما اکسپریمنتال با حضور امیر نادری که به عنوان داور در این رویداد حضور دارد، نمایش داده شود.

بر اساس این خبر فیلم انتظار در بخش غیر رقابتی به همراه فیلم‌های «رویای هند چهل سال بعد» به کارگردانی تونینو دو برناردی از کشور ایتالیا، فیلم «بچه» اثر ژولیو برسن از کشور پرتغال، «اکواریوم و مردم» ساخته‌ی ژان ماری‌استراب از کشور استرالیا و فیلم «ترانه زمستان» به کارگردانی اتار اسسیانی از فرانسه نمایش داده می‌شود.

به گفته دبیر جشنواره تلاش شده تا در این رویداد سینمایی فیلم‌های بکر، بدیع، نوآور و اصیل از سراسر  دنیا نمایش داده شود و در بخش مسابقه‌ی بین‌المللی نیز مجموعه‌ای از فیلم‌های آوانگارد به نمایش در آید.

پنجاه و پنجمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم  پزارو Pesaro Film Festival از ۲۵ خرداد تا اول تیر۹۸ (۱۵ تا ۲۲ ژوئن) در شهر ساحلی پسورا کشور ایتالیا برگزار می‌شود.

مشخصات خبر