عرضه دو کتاب دیگر کانون در فروشگاه اَپِل به زبان عربی

تاریخ خبر : ۱٣٩٨/٠٢/٠٢

دو کتاب‌ دیگر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با عنوان‌های «ماه بود و روباه» و «با عددها دوست می‌شوی» به تازگی در فروشگاه آن‌لاین اَپِل به زبان عربی عرضه شده است.

شرح خبر

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، به دنبال مذاکره نمایندگان کانون در نمایشگاه‌های کتاب بلونیا و فرانکفورت با شرکت اماراتی تولید کتاب‌الکترونیک (Lamsa) حق نشر تعدادی از کتاب‌های کانون برای تولید کتاب‌الکترونیک به زبان عربی واگذار شد.

بر همین اساس پیش از این دو کتاب «بچه‌ی همه» و «قیچی که دنبال کار می گشت»  از سوی  این شرکت تولید و بر روی سایت فروش آن‌لاین اَپِل بارگذاری شد تا کودکان عرب زبان بتوانند با خرید این محصولات از داستان زیبا و تصاویر جذاب این کتاب‌ها بهره‌مند شوند.

هم‌چنین طی قراردادی که با این شرکت به امضا رسیده قرار است در آینده نیز کتاب‌های «اسم من...»، «تو لک‌لکی یا دارکوب»، «اون چیه که، اون کیه که» و مجموعه «پپوچی» به زبان عربی و به صورت کتاب‌الکترونیک برای کابران عرب زبان اَپِل در سراسر دنیا بر روی سایت اَپ‌استور قرار ‌گیرد.

بر اساس این گزارش داستان کتاب‌های الکترونیک به صورت پویانمایی (انیمیشن) ارایه می‌شود و هم‌زمان قصه‌گو به زبان عربی آن را نقل می‌کند تا کودکان در حین گوش دادن به داستان بتوانند انیمیشن را نیز کنترل و با حرکت دست برروی شخصیت‌های داستان با آن‌ها بازی کنند.

فروشگاه اپل که به صورت دوره‌ای اسامی بهترین نرم افزارهای کودک را اعلام می‌کند چندی پیش نرم‌افزارهای شرکت اماراتی (Lamsa) را در فهرست بهترین‌های بخش کودک خود معرفی کرد.

دارندگان گوشی‌های دارای نرم‌افزار(ios) ، برای تهیه این آثار باید ابتدا به فروشگاه اپل مراجعه و با نصب برنامه کاربردی لمسه(Lamsa)  و استفاده از کلید واژه‌های عنوان این دو اثر به زبان‌های عربی و انگلیسی این کتاب‌ها را جست‌وجو و خریداری کنند.

مشخصات خبر