رقابت تنها ۲ فیلم بلند انیمیشن از ایران و جهان در جشنواره پویانمایی تهران

تاریخ خبر : ۱٣٩٧/۱٢/۱٣

از مجموع آثار حاضر در یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران، تنها یک فیلم بلند ایرانی و یک فیلم بلند خارجی به رقابت می‌پردازند.

شرح خبر

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، تنها فیلم انیمیشن بلند ایرانی حاضر در یازدهمین جشنواره پویانمایی تهران «آخرین داستان» به کارگردانی اشکان رهگذر است که در بخش مسابقه ایران  و پویانمایی بلند این دوره از جشنواره حضور دارد.

این انیمیشن همچنین در بخش مسابقه بین‌الملل پویانمایی بلند با فیلم «ناخدا مورتن و عنکبوت ملکه» ساخته کاسپار پانچیش محصول مشترک استونی، ایرلند، بلژیک و انگلستان رقابت خواهد کرد.

«ناخدا مورتن و عنکبوت ملکه» که تنها فیلم انیمیشن بلند خارجی در این دوره از جشنواره پویانمایی تهران است به کارگردانی کاسپار یانچیش (کسپر جانکیس) و تهیه‌کنندگی کردی اونگو، پال کومینس، مارک مرتنز، رابین لاینز، شرکت اونوکوفیلم (استونیا)، شرکت تلگال(ایرلند)، شرکت گریدوی. اف. ایکس (بلژیک) و شرکت کالون (انگلستان) ساخته شده است.

این فیلم قصه پسری به نام مورتن است که به اندازه یک حشره کوچک شده و باید قایق اسباب‌بازی‌اش را در کافه‌ای که سیل آمده، هدایت کند.

انیمیشن «آخرین داستان» به کارگردانی اشکان رهگذر و تهیه‌کنندگی احسان رسول‌اف و شرکت هورخش است که در سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر نیز حضور داشت.

در خلاصه داستان این انیمیشن بلند ایرانی آمده است: جمشیدشاه با حمایت ایزد، اهریمنان را در جنگ شکست می‌دهد ولی دچار غرور و مغلوب می‌شود. مدتی بعد، کودکی به نام آفریدون در جمکرد و در آغوش کشاورززاده‌ای متولد می‌شود.

یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران از ۱۲ تا ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب با نمایش آثار منتخب داخلی و خارجی در چند بخش میزبان هنرمندان و علاقه‌مندان خواهد بود.

مشخصات خبر