پیدا و نهان طبیعت در یک کتاب

تاریخ خبر : ۱٣٩٧/۱۱/۱٣

«پیدا و نهان در طبیعت» که گردآوری و ترجمه‌ آن را مجید عمیق بر عهده داشته است به توضیح استتار در حیات‌وحش برای مخاطبان کودک می‌پردازد.

شرح خبر

ه گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در مقدمه این اثر آمده است: «از آنجایی که چشم انسان سرآمد اندام‌های حسی او به شمار می‌رود، دقت در تصویرهای این کتاب اهمیت دارد. هر چند که استتار فقط در پدیده‌های بصری خلاصه نمی‌شود. ما می‌توانیم با سکوت و منتشر نکردن بویی، خود را مخفی کنیم. در آن صورت نه شنیده می‌شویم و نه بوییده. در بیش‌تر موارد این عوامل در مخفی ماندن نقش مهمی دارند.»

در این کتاب ضمن انتشار عکس حشرات و حیوانات، توضیح‌هایی درباره شیوه استتار هر یک بیان شده است. پروانه ماهی، جیرجیرک، مانتیس، عنکبوت شکوفه، ماهی خاردار، سوسمار درختی، مرغ کوکو و... برخی از موجوداتی هستند که در این کتاب به آن‌ها اشاره شده است.

 گفتنی است این اثر نخستین بار در سال ۱۳۷۵ از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده و هم‌اینک با قیمت ۴هزار و ۵۰۰ تومان وارد بازار کتاب شده است.

کتاب ۳۲ صفحه‌ای «پیدا و نهان در طبیعت» اکنون در پنجمین مرحله چاپ با شمارگان ۵هزار نسخه منتشر شده و پیش‌تر نیز ۵۵هزار نسخه از این کتاب به چاپ رسیده است.

مشخصات خبر