«کاش خانه‌های شکلاتی وجود داشتند» به دست بچه‌ها رسید

تاریخ خبر : ۱٣٩٧/۱٠/٢٩

با انتشار کتابی خلاقانه با عنوان «کاش خانه‌های شکلاتی وجود داشتند» به نویسندگی الیف ادا تارتار، کودکان به شیوه‌ای متفاوت با مفهوم دعا کردن آشنا می‌شوند.

شرح خبر

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این کتاب تلاش دارد تا جایگاه دعا را در زندگی روزمره به کودکان نشان دهد.

در مقدمه کتاب آمده است: «هدف این نیست که کودکان دعاهای «شیرین» را حفظ کنند؛ اما این دعاها راهی است برای آموزش مفهوم دعا کردن. آرزوی ما این است که کتاب حاضر برای فرزندان‌مان مفید باشد و آن‌ها مشتاقانه درباره‌ خالق خود بیاموزند و نام‌های او را فرا بگیرند. در این صورت مطمئن باشید که حتی با گذر زمان هم این آموخته‌ها فراموش نخواهد شد.»

بر این اساس قهرمان این کتاب دختری به نام شیرین است. نویسنده داستان زندگی این کودک و تعامل‌های روزمره او را روایت می‌کند. او می‌خوابد، به سفر می‌رود. با برگ‌های پاییزی روبرو می‌شود. دندانش لق می‌شود و مانند هر بچه‌ای روز تولد دارد. او در این بین فراموش نمی‌کند که برای داشته‌هایش دعا کند. والدین شیرین به او یاد می‌دهند که برای رسیدن به آرزوهایش دعا را فراموش نکند.

دریا ایشیک اوزبای تصویرگری و نازنین نوتاش‌سنگتراش ترجمه این کتاب را بر عهده داشته‌اند.

بر همین اساس، اولین نسخه این کتاب ۱۳۶ صفحه‌ای در سال ۱۳۸۷ منتشر شد و اکنون با شمارگان ۲هزار و ۵۰۰ نسخه به پنجمین مرحله چاپ رسیده است. پیش‌تر نیز ۲۷هزار نسخه از این اثر منتشر شده است.

«کاش خانه‌های شکلاتی وجود داشتند» با قیمت ۱۶هزار تومان برای مخاطبان بالای ۷ سال از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است.

مشخصات خبر