«عبدالرزاق پهلوان» نادر ابراهیمی بازنشر شد

تاریخ خبر : ۱٣٩٧/٠٩/٢۵

«عبدالرزاق پهلوان» نوشته‌ی نادر ابراهیمی بار دیگر از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بازنشر شد.

شرح خبر

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این اثر که با نقاشی‌های علی‌اکبر صادقی همراه شده است، سرگذشت پهلوان ایرانی را در قالب داستانی تاریخی روایت می‌کند.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «صدها سال پیش از این، مردی به نام ابوسعید بر ایران پادشاهی می‌کرد. پدر ابوسعید، نوه‌ی چنگیز مغول بود. چنگیز ده‌ها سال پیش از آن با سپاه بزرگی به ایران حمله کرده بود و مردم ما را بسیار آزار داده بود. این بود که ایرانی‌ها از مغول‌ها بدشان می‌آمد. ابوسعید در دربار خود پهلوانی داشت به نام علی ابومسلم که هیچ‌کس در پهلوانی و کشتی‌گیری به پای او نمی‌رسید.»

در این داستان به ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بخشی از تاریخ ایران اشاره شده است، ضمن آن‌که در قالب روایت اصلی، کودکان بالای ۱۰ سال با رسوم پهلوانی و قهرمانی آشنا می‌شوند. رشادت، از خودگذشتگی، مشارکت و بخشش موضوع‌هایی است که  در کتاب «عبدالرزاق پهلوان» به آنها اشاره شده است.

گفتنی است این کتاب که در قطع خشتی و در ۲۴ صفحه منتشر شده است، ۳هزار و ۱۰۰ تومان قیمت دارد.

این کتاب برای اولین بار در سال ۱۳۵۱ از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است. انتشارات کانون این اثر را ویرایش کرده و سال ۱۳۹۵ برای هفتمین بار بازنشر شد و شمارگان آن هم اکنون و در هشتمین مرحله چاپ در مجموع به ۵۵هزار نسخه رسیده است.

مشخصات خبر