نخستین سمپوزیوم کتابخانه‌های کودکان برگزار شد

تاریخ خبر : ۱٣٩٧/٠٩/۱٣

نخستین سمپوزیوم کتابخانه‌های کودکان از ۱۴-۱۷ نوامبر ۲۰۱۸ در ترکیه در شهر برگزار شد.

شرح خبر

هدف از برگزاری این سمپوزیوم، بحث درباره کیفیت و جایگاه کتابخانه‌های کودکان از نظر دانشگاهیان و کارشناسان سراسر جهان و فراهم کردن فرصتی برای تعامل و تبادل دانش و تجربه‌ با سازمان‌ها و نهادهای دیگر بود.

محورهای نخستین سمپوزیوم کتابخانه‌های کودکان، شامل ۷ محور کتابخانه‌های کودکان به عنوان یک فضا، استفاده از فناوری اطلاعات در کتابخانه‌های کودکان، نقش کتابخانه‌های کودکان در دوره پیش دبستانی، ارتباط بین کتابخانه‌های کودکان، خانواده ها و محیط اجتماعی، ارائه خدمات با کیفیت بالا در کتابخانه های کودکان، ایجاد مجموعه های با کیفیت بالا در کتابخانه های کودکان، سواد اطلاعاتی در کتابخانه‌های کودکان (آموزش مادام العمر) بود.

برگزارکنندگان این سمپوزیوم بر این باورند که دسترسی به اطلاعات در سراسر جهان، سواد اطلاعاتی و یادگیری مادام‌العمر برای جوامع تبدیل به اولویت شده‌اند. به همین دلیل است که فعالیت‌های آموزشی نباید محدود به آموزش رسمی در مدارس شود. از سوی دیگر همه کودکان از جمله کودکان دوره پیش دبستانی، به امکانات و فرصت‌های برابر دسترسی ندارد. در این شرایط مسئولیت سنگین بر عهده کتابخانه‌هاست. کتابخانه‌ها فرصتی منحصر به فرد برای همه کودکان از هر زمینه اجتماعی و اقتصادی را فراهم می‌کنند.

موضوع اصلی دومین سمپوزیوم بین‌المللی کتابخانه‌های کودکان «سال‌های اولیه در کتابخانه های کودکان» خواهد بود.

 نویسنده:شبنم عیوضی

مشخصات خبر