چهار کتاب کانون در بسته‌ی پیشنهادی پاییز لاک‌پشت پرنده

به مناسبت همایش ادبیات کودک و مطالعات کودکی معرفی شد؛

تاریخ خبر : ۱٣٩٧/٠٨/٠٧

سه رمان و یک کتاب مرغک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در فهرست بسته‌ی پیشنهادی لاک‌پشت پرنده به مناسبت برگزاری سومین همایش دوسالانه ادبیات کودک و مطالعات کودکی در پاییز 1397 قرار گرفت.

شرح خبر

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در این فهرست بیش از 70 عنوان از کتاب‌های داستان تالیفی و ترجمه در حوزه کودک و نوجوان که از بهار سال 1390 تا بهار 1396 موفق به دریافت پنج یا شش لاک‌پشت پرنده شده‌اند معرفی و به مخاطبان پیشنهاد شده است تا  این آثار را مطالعه کنند.

بر اساس این گزارش رمان‌های «هستی» نوشته فرهاد حسن‌زاده و «عاشقانه‌های یونس در شکم ماهی» اثر جمشید خانیان از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به‌خاطر کاربرد آشنایی بچه‌ها با مشکلات جنگ‌زده‌ها، هویت‌یابی، آشنایی با زندگی مردم در دوران جنگ ایران و عراق و ترویج صلح در بخش کتاب‌هایی که به «کودکان مهاجر، پناهنده و جنگ‌زده» اختصاص دارد، معرفی شده است.

هم‌چنین رمان «زیبا صدایم کن» دیگر اثر حسن‌زاده به خاطر به تصویر کشیدن مشکلات نوجوانان بی‌سرپرست در بخش «کودکان طلاق، تک والد و بی‌والد» به علاقه‌مندان معرفی و کتاب «سیاه کوچولو، سفید کوچولو» نوشته‌ی حمیده زاهدشکرآبی از مجموعه «کتاب‌های مرغک» کانون نیز در بخش «کودکان با ظاهر متفاوت» به مخاطبان پیشنهاد شده است.

پیش از این نیز دو کتاب کانون از مجموعه قصه‌های کوتی‌کوتی نوشتهی فرهاد حسن‌زاده با عنوان‌های «سرما نخوری کوتی‌کوتی» و «دنیا را بلرزان کوتی‌کوتی» در بسته پیشنهادی لاک‌پشت پرنده به مناسبت روز جهانی کودک معرفی شده بود.

این کتاب‌ها را گروهی از منتقدان، کارشناسان و نویسندگان کودک و نوجوان، با بررسی کتاب‌های شش سال اخیر، انتخاب کرده‌اند.

گفتنی است معصومه انصاریان، محمود برآبادی، جعفر توزنده‌جانی، شکوه حاجی‌نصرالله، مینا حدادیان، شیوا حریری، شادی خوشکار، فاطمه زمانی، علی‌اصغر سیدآبادی، گیسو فغفوری، حدیث لزرغلامی، نلی محجوب، مریم محمدخانی، فرمهر منجزی و رویا میرغیاثی گروه داوری لاک‌پشت پرنده هستند.

مشخصات خبر