٢۴ عنوان کتاب بریل کانون در نمایشگاه کتاب تهران

تاریخ خبر : ۱٣٩٧/٠٢/۱٩

24 عنوان کتاب بریل کاون پرورش فکری در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در دسترس کودکان و نوجوانان نابینا قرار دارد.

شرح خبر

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، «داستان‌های پپوچی» و «چارخونه و خاله کشمشی» هر دو اثر کلر ژوبرت، «دختری دارم شاه نداره» سوسن طاقدیس، «یک جنگل و چند حیوان» نورا حق‌پرست، «قصه‌های کوتی کوتی» نوشته فرهاد حسن‌زاده، «آهوی گردن دراز» نوشته جمشید سپاهی، «کتابچه بدجنسی گرگ کوچولو»، «مادر» نوشته لیوبا ورونکوا و ترجمه فاطمه زُهروی، «مجموعه شعر کودک» 1 و 2، «پسر نان و نمک» عباس جهانگیریان، «مجموعه شعر نوجوان» 1 تا 4، «پیروزی بر شب» اثر ژ کریستان و ترجمه سیروس طاهباز عنوان‌های برخی از این آثار هستند.‌

در عین حال، «رویای گردآفرید» مینو کریم‌زاده، «زال و رودابه» و «زال و سیمرغ» هر دو نوشته مصطفی رحماندست، «سیاوش» آتوسا صالحی و «ضحاک» محمدرضا شمس از مجموعه داستان‌های شاهنامه (نامه‌ی نامور) عنوان‌های دیگر آثار بریل کانون در نمایشگاه کتاب تهران است.

«گوی و چوگان» جمال‌الدین اکرمی، «زنگ‌ها و راه‌ها» حسین بکایی و «قلم و تاج» ابراهیم حسن‌بیگی از مجموعه «نیاکان ما» نیز از جمله آثاری است که در غرفه کانون برای کودکان و نوجوانان نابینا به ارایه شده است.

برخی از این آثار جوایز مختلفی را از جشنواره‌های شعر فجر، قلم زرین، ادبیات کودک شیراز، کتاب برتر کودک و نوجوان، جایزه ادبی هنری مهدی آذریزدی و... تاکنون به دست آورده‌اند.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شبستان، سالن مهدی آذریزدی (C5)، غرفه 191 میزبان علاقه‌مندان است.

گفتنی است سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تا روز 22 اردیبهشت در مصلی امام خمینی(ره) تهران ادامه دارد.

مشخصات خبر