رمان‌های خاطره‌انگیز کانون در نمایشگاه کتاب تهران

تاریخ خبر : ۱٣٩٧/٠٢/۱۶

مجموعه‌ای از رمان‌های قدیمی و پرمخاطب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

شرح خبر

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این آثار خاطره‌انگیز را نویسندگان و مترجمان مطرح و سرشناس ادبیات کودک و نوجوان به رشته تحریر در آورده‌اند.

بر همین اساس، آثاری همچون «باخانمان» هکتور مالو، «پولینا، چشم و چراغ کوهپایه» آنا ماریا ماتوته و «ماجراجوی جوان» نوشته ژاک سرون هر سه با ترجمه محمد قاضی، «پسران سفیدرود» محمدرضا محمدی‌پاشاک، «کوه‌های سفید»، «شهر طلا و سرب» و «برکه‌ی آتش»هر سه اثر جان کریستوفر و با ترجمه ع نوریان، محمدرضا زمانی و ثریا کاظمی از جمله کتاب‌های کانون در نمایشگاه کتاب تهران است که در بخش رمان‌ها به چشم می‌خورد.

در عین حال، «سرزمین دور» نوشته آسترید لیندگرن با ترجمه اکبر گلرنگ، «کودک، سرباز و دریا» نوشته ژرژ فون ویلیه و ترجمه دلارا قهرمان، «هوگو و ژوزفین» و «بابای شب» اثر ماریا گریپه و ترجمه پوران صلح‌کل، «بچه‌های راه‌آهن» نوشته ا. نسبیت ترجمه‌ی پری منصوری (کیانوش)،«لک‌لک‌ها بر بام»، نوشته میندرت دویونگ ترجمه باهره انور و... از دیگر رمان‌های کانون به شمار می‌رود که در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد. 

در این میان برخی از این کتاب‌ها جوایزی همچون هانس کریستین اندرسن و... را دریافت کرده‌اند. 

کتاب‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شبستان، سالن مهدی آذریزدی(C5)، غرفه 191 برای مخاطبان عرضه می‌شود. 

سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تا روز 22 اردیبهشت در مصلی امام خمینی (ره) به کار خود ادامه می‌دهد.

مشخصات خبر