«بچه‌های راه‌آهن» لباس جدید پوشیدند

طراحی جدید برای یک کتاب قدیمی

تاریخ خبر : ۱٣٩۵/٠۶/٠٨

«بچه‌های راه‌آهن» روایت زندگی فیلیس، پیتر و روبرتا است که طی حادثه‌ای مجبور به زندگی در حاشیه‌ی شهر و تجربه‌ی زندگی در میان تهیدستان می‌شوند.

شرح خبر

‌به گزارش اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل کانون، این رمان با طرح جلد و ویرایشی جدید به تازگی توسط انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان وارد بازار کتاب شده است.

رمان «بچه‌های راه‌آهن» که نخستین بار به ترجمه‌ی پری منصوری (کیانوش) در سال 1355 در انتشارات کانون به چاپ رسیده است این روزها با تغییراتی در اختیار مخاطبان قرار گرفته است. 

براساس این گزارش داستان «بچه‌های راه‌آهن» نخستین بار در سال 1905 در یک مجله انتشار و سپس در قالب کتابی کلاسیک مطرح شده است. سال‌ها بعد چند اقتباس سینمایی این اثر را در تمام کشورهای جهان ماندگار کرده است.

کتاب «ادیت نسبیت» با جملاتی گیرا و جذاب آغاز می‌شود: «آن‌ها از اصل بچه‌های راه‌آهن نبودند. تصور نمی‌کنم که تا آن موقع راجع به راه‌آهن هیچ فکری هم کرده بودند جز این که آن را وسیله‌ای برای رسیدن به «ماکسیلین»، «کوک»، «پانتومیم»، «باغ‌وحش» و «مادام تسو» بدانند. آن‌ها فقط بچه‌هایی حومه نشین و عادی بودند که با پدر و مادرشان در یک خانه ییلاقی معمولی با روکار آجر قرمز زندگی می‌کردند.»

این کتاب که در طرح «پنجاه سال مهر و همگامی با کودکان و نوجوانان» تجدید چاپ شده است مناسب گروه سنی «د» و «ه» (دوره اول و دوم متوسطه) و قابل خریداری از فروشگاه‌های کانون در سراسر کشور است.