سروده‌های سپاهی‌یونسی منتشر شد

«نه نخ شدم، نه خرس»

تاریخ خبر : ۱٣٩۵/٠۶/٠٢
گروه سنی : ٩ تا ۱۶ سال

«نه نخ شدم نه خرس» سروده‌ی عباسعلی سپاهی‌یونسی عنوان یکی از کتاب‌های مجموعه شعر نوجوان امروز است که از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است.

شرح خبر

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این مجموعه‌ی 16 قطعه‌ای با فضایی از تصاویر سیاه و سفید را نوشین خائفی‌اشکذری برای گروه سنی «د» و «ه» تصویرگری کرده است.

براساس این گزارش بی‌او، شعر برف، یاد تو، خاطرات، سوال، قرار، جیرجیرک من، امید، ماهی، آرزو، روزگار و... برخی از سروده‌های این کتاب با مضمون‌های احساسی و عاطفی است.

می‌شد فقط یک سنگ باشم من/ سنگ سیاه کوچک غمگین/ در پشت کوهی آن سر دنیا/ در جای دوری، دورتر از چین/ می‌شد فقط یک ذره گِل باشم/ چسبیده زیر کفش مردی پیر/ در روستایی در همین نزدیک/ یا زیر سنگی خسته در پامیر/ می‌شد فقط یک خرس باشم من/ یک خرس در قطب سراسر یخ/ یا نه هزاران بار کوچک‌تر/ یک تکه باشم، تکه‌ای از نخ ... این سروده‌ای به نام «نه نخ شدم، نه خرس» است که در این کتاب به چاپ رسیده است.

«نه نخ شدم، نه خرس» در 40صفحه با شمارگان 4هزار نسخه به قیمت 3هزار و 800 تومان در فروشگاه‌های عرضه‌ی محصولات فرهنگی‌هنری کانون عرضه می‌شود.