آرش کمانگیر بار دیگر در کتاب‌فروشی‌ها

تصویرگری‌های جهانی فرشید مثقالی منتشر شد

تاریخ خبر : ۱٣٩۵/٠۵/٢٧
گروه سنی : ٠ تا ۱۶ سال

«آرش کمانگیر» کتاب برگزیده‌ا‌ی که دو جایزه‌ی معتبر بین‌المللی تصویرگری را نصیب فرشید مثقالی کرده است، بار دیگر به انتشار رسید.

شرح خبر

به‌ گزارش اداره‌کل روابط‌عمومی و امور ‌بین‌الملل کانون، کتاب آرش کمانگیر سروده‌ی سیاوش کسرایی به تازگی و با ویرایشی جدید به بازار کتاب راه پیدا کرد. 

فرشید مثقالی که تصویرگری این کتاب را بر عهده داشته است برای این اثر در سال 1973 موفق به دریافت دو جایزه سیب طلایی جشنواره‌ی براتیسلاوا و دیپلم افتخار نمایشگاه بولونیا شد.

بر اساس این گزارش، انتشارات کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان مدتی است دست به باز نشر آثار موفق خود در حوزه‌ی تالیف و تصویر زده است. این بار نیز آرش‌کمانگیر به کتاب‌فروشی‌ها راه یافته است تا نوجوانان ایرانی با این اثر فاخر ادبیات و تصویرگری آشنا شوند.

این در حالی است که بسیاری از آثار جهانی فرشید مثقالی را انتشارات کانون منتشر کرده است. 

این اثر که پیش از این در دسترس عموم علاقه‌مندان به ادبیات قرار گرفته بود در سال 1350 نخستین بار برای نوجوانان به چاپ رسید و اکنون در قالب آثار منتشر شده پنجاه سالگی کانون بار دیگر روانه بازار نشر شده است.

نوجوانان گروه سنی «ج و د» می‌توانند این کتاب را به قیمت 3هزار و 500 تومان از کتابفروشی‌های کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان تهیه کنند.