عرضه در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران؛

این ببر خنده‌اش را گم کرده است

تاریخ خبر : ۱٣٩۶/٠٢/۱٧

«خط‌خطی و خنده‌اش» داستانی است کودکانه با نویسندگی و تصویرگری کترین رینر و ترجمه‌ی مینا پورشعبانی است که در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه می‌شود.

شرح خبر

به‌ گزارش اداره کل روابط‌ عمومی و امور بین‌الملل کانون، خط‌خطی یک ببر غمگین است که خنده‌اش را گم کرده است. او یک روز تصمیم می‌گیرد تا به دنبال خنده‌اش بگردد: «خط ‌خطی توی عمیق‌ترین اقیانوس‌ها شنا کرد و با ماهی‌های درخشان کوچولو، شلپ و شلوپ، آب بازی کرد. بعد رفت در پهناورترین بیابان‌ها قدم زد. جست و خیز کرد و زیر آفتاب با سایه‌ی خودش شکل‌هایی ساخت. خط‌خطی روی شن‌های ریز و نرم پیش رفت و پیش رفت.»

این کتاب که پیش از این برنده‌ی جایزه‌ی بهترین تصویرگری سالانه‌ی بوک تراست در سال 2006 شده است هم‌اینک در قطع خشتی از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده و قیمت آن 5هزار تومان است.

مخاطبان این کتاب گروه سنی «ب» (7 تا 9 سال) هستند که در انتهای کتاب می‌توانند با  نکاتی در مورد ببرها هم آشنا شوند.

علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را از غرفه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بخش‌ «کودک و نوجوان»، سالن B4، غرفه‌ 44 نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تهیه کنند.

سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران روز 13 اردیبهشت 1396 کار خود را آغاز کرده است و تا پایان روز 23 اردیبهشت در «شهر آفتاب» واقع در آزادراه خلیج فارس (اتوبان تهران- قم) روبه‌روی مرقد مطهر امام خمینی(ره) همه روزه از ساعت 10 تا 20 ادامه دارد.