پروانه کاغذی

ابعاد کاردستی : مسطح (دوبعدی)
گروه سنی : ۴ تا ۶ سال

شرح کاردستی


وسایل مورد نیاز درست کردن پروانه کاغذی:

کاغذ رنگی مخصوص کاردستی
قیچی
چسب
خودکار
 چسب دوطرفه


1. همه مواد رو تهیه کنید.2.  از دو رنگ مختلف برای درست کردن بال های پروانه استفاده کنید، یکی در بالا ودیگری در پایین. یکی از رنگ های مورد نظر را بردارید و برای بال های بالا استفاده کنید. درست مانند شکل آن را ببرید.


 3.  مانند شکل ، کاغذ را باید خیلی مرتب و در فواصل یکسانی از هم تا بزنید ، تکه کاغذ رنگی دیگری آورده و همین کار را بر روی آن نیز انجام دهید. این کاغذ باید از اولی کوچکتر باشد.


4. 4 تکه کاغذ به صورتی که در تصویر می بینید، دربیاورید. دو تا برای شاخک ها استفاده می شود، یکی برای بدن پروانه است و دیگری هم برای اینکه دو تا بال رو نزدیک هم نگه دارد.


5.  تکه ای را که برای پیچیدن دور بال ها انتخاب کرده بودید را چسب بزنید.


6.  دو بال را از وسط نزدیک هم نگه داشته و خیلی دقیق و تمیز وسط آن ها را با تکه کاغذ چسب دار ببندید. 7.  دو کاغذ باریک تر را که برای شاخکها انتخاب کرده بودید را کمی تا کنید و یک صورت کارتونی بامزه هم برای صورت پروانه بکشید.8.  شاخک ها را به بدن پروانه بچسبانید و بعد بدن را به مرکز بال ها بچسبانید.  9.  در پایان یک تکه چسب دورو پشت پروانه بزنید.


مشخصات کاردستی
مواد لازم : معدنی و طبیعی ، سنگ ، چوب ، صدف ، برگ ، فلز ، الیاف گیاهی ، دانه ها ، مواد صنعتی ، پارچه ، کاغذ و مقوا ، نخ و کاموا ، دکمه ، مواد بازیافتی (دور ریختنی ها) ، شیشه ، شن و ماسه ، گونی ، بادکنک ، روبان ، جوراب ، کاغذ آلمینیوم ، آینه ، مواد خوراکی ، ظروف پلاستیکی ، نی نوشابه ، چوب بستنی ، پوست تخم مرغ ، CD ، بطری
روش اجرای کاردستی : بدون الگو و خلاق
اتصالات : چسبی