قلک دکمه ایی

دسته : آموزشی
تعداد بازیکنان : انفرادی ، گروهی ، دو نفره
محل بازی : فضای باز
گروه سنی : ٢ تا ۱٨ سال به بالا

دست ورزی، بازی، جابه جایی و ساختن با انواع اسباب بازی های چفت شونده، ساختنی با قطعات کوچک، عروسک های بسیار ریز و اسباب بازی های مینیاتوری که در این بازی ها حتی اگر چیز خارق العاده ای نیز ساخته نشود، صرف دست گرفتن، و تحریک عصب ها و ماهیچه های کف دست و انگشتان موجب تقویت مهارت های ظریف می شود.

شرح بازی و سرگرمی


برای جذابیت بیشتر برای کودک، این فعالیت را می توانید با شمارش، دسته بندی رنگ و شکل و... ترکیب کنید. همچنین جایگاه های متفاوتی برای قرار دادن این اشیا روی آن ها، بسازید تا علاوه بر تقویت مهارت های ظریف و هدف دار شدن بازی، هماهنگی چشم و دست و دقت و تمرکز را نیز پرورش دهید.

مانند: عروسک های بند انگشتی، وسایل آشپزخانه یا حیوانات پلاستیکی بسیار کوچک، ماشین های ریز، چفتوها، لگوهای دارای قطعات کوچکتر، پولک ها و منجوق هابرای این بازی از قوطی کنسرو که دارای درب پلاستیکی هستند استفاده کنید. بر روی آن برش بزنید و دکمه هایی هم اندازه با شیار ایجاد شده بر درب قوطی انتخاب کنید و در اختیار کودک قرار دهید .البته می توانید سایز دکمه ها را هم تغییر بدهید و  دید او را برای  بهتر دیدن و  انتخاب مناسب سایز دکمه با شیار  تقویت کنید.

مشخصات بازی و سرگرمی
میزان تحرک : کم تحرک
زمان بازی : روز ، شب