محمدرضا کریمی صارمی

فعالیت : تهیه کننده

متولد 1343 - ملایر

دانش آموخته ادبیات نمایشی و دارای درجه هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مولف و مدرس دانشگاه

شرح بانک های اطلاعاتی

از 8 سالگی به عنوان عضو وارد کانون شد و از 18 سالگی به عنوان مربی عکاسی و فیلم سازی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مشغول بکار شد.

کارشناس هنری استان همدان،‌ قائم مقام کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان استان همدان ، مدیر و طراح واحد ویدیویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان (17 سال)، همزمان٢٠ سال مدیر امور سینمایی و همچنین 14 سال مدیر واحد موسیقی و 14 سال مدیر واحد عکس.


  • طراحی و بنیان‌گذار جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران و دبیری 12 دوره آن طی ٢2 سال و دریافت درجه الف جهانی از سومین دوره آن. (1376 تا کنون)


  • از سال 1395-1398 مجدداً مدیر کل امور سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شد. (مدیریت مرکز تئاتر از سال 1393-1398)


  • عضو شورای هماهنگی صنعت انیمیشن ایران وابسته به مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری از سال 1394 تا کنون


  • معاونت تولید کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان از سال 1398 تا کنون

مشخصات بانک های اطلاعاتی
جنسیت : مذکر
جوایز و افتخارات : در طول حضور در امور سینمایی تهیه کننده‌گی بیش از ٣٠٠ عنوان فیلم بلند سینمایی، کوتاه و پویانمایی در کارنامه‌ی خود دارد، که این آثار موفق به دریافت بیش از ٨٠٠ جایزه داخلی و خارجی گردید.

تولید بیش از ۱٠٠ برنامه تلویزیونی و گزارش تصویری، تولید بیش از ۵٠ اثر موسیقی، تولید مجموعه "ردیف موسی خان معروفی" کار استاد شجریان و مجموعه "شوق نامه" استاد درویش و همایون شجریان در سال ٩۱، دریافت بیش از ٢۵ جایزه داخلی و بین المللی به عنوان بهترین تهیه کننده، ٣٨ عنوان داوری بین المللی و داخلی در بخش فیلم – پویانمایی و عکاسی، حمایت از بیش از ٢٠ پایان نامه مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، ناظر کیفی آثار ویدیویی و پویانمایی کمیته حمایت مساجد کشور وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سال‌های ٩٠ و ٩۱، طراحی و نظارت و مدیریت بر چاپ ۱٠ عنوان کتاب تخصصی سینما (رویاهای بیداری – بیداری رویاها – تک فریم های ماندگار – راهنمایی نگارش فیلم‌نامه – فیلم سازی آسان- نگاره های خیال و ...)

دبیری ششمین جشنواره ملی kids of kids و طراحی اولین دوره بین المللی آن و عضویت در هیئت مدیره kids of kids و مشاور جشنواره بین المللی فیلم رشد از سالهای ۱٣٩٠ تا کنون

مدیریت مرکز تئاتر و تئاتر عروسکی کانون از سال ٩٣ تا ٩٨ و ریاست اسیتژ ایران ( انجمن تئاتر کودک جهان) همچنین تولید بیش از ۵٠٠٠ صفحه خبر طی این سال‌ها از تلاش و حضور در بیش از ۵٠ برنامه تلویزیونی به عنوان کارشناس و تولید ٣٠ ایده و ثبت جهانی آن.

۱- طراحی و برنامه ریزی جشنواره فیلم آموزشی راهبران ( وزارت راه و ترابری) و برگزاری جشنواره و تولید ٨ عنوان فیلم مستند در این خصوص و دریافت ٨ جایزه از آن جشنواره.
٢- مشاوره و عضویت در شورای سیاست گذاری جشنواره فیلم های ورزشی فیکس(چهار دوره)
٣- داوری در جشنواره‌های: جشنواره سیکاف کره، سیاف چین، وارنا بلغارستان، کودک و نوجوان اصفهان دو دوره، جشن خانه سینما دو دوره، جشنواره نوتاسین دو دوره، جشنواره هنرهای دیجیتال دو دوره، جشنواره فیلم کوتاه دو دوره، جشنوارهِ فیلم مبارزه با مواد مخدر دو دوره ، جشنواره عکس امام رضا دو دوره و جشنواره فیلم رشد ...
۴- تولید و طراحی و تهیه کنندگی ٢۶ قسمت برنامه تلویزیونی گروه الف برای شبکه دو سیما و جام جم بنام"گل آفتاب" از فعالیت های کانون
۵- طراحی اولین بازار بین‌المللی کتاب دیجیتال در سال ۱٣٨۵ و ثبت جهانی آن در نمایشگاه بولونیای ایتالیا
۶- طراحی و اجرای نقاشی محیطی توسط زنان خانه‌دار به جهت دوری جستن از افسردگی در فضاسازی شهری با ایجاد پازل‌های صد متری بنام "نگاه خانه" این پروژه در سال ٩۱ توسط شهرداری تهران اجرا شد.
٧- طراحی اولین "نفربر نظامی" به عنوان یک سالن کوچک نمایش فیلم در جهان بنام "فیلم بر" به هدف پر‌کردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان مناطق مرزی و دوری از خشونت و جنگ در جهان این طرح در سال ٩٣ ثبت شد.
٨- تولید ۱۴ کلیپ ویدئویی بنام "دانا و مانا می پرسند" با موضوعات آب، گندم، چای و ... برای آشنایی بیشتر کودکان
٩- مدیریت و برنامه ریزی تریلی سیار برای اولین بار درکانون و راه اندازی تریلی تئاتر سیار کانون جهت اجرای٢۴عنوان تئاتر طی ٢۶٠ روز کاری و اجرای ٢٠٠٠ نمایش در سراسر کشور طی سال‌های ٩٣ و ٩۴ بخصوص در مناطق محروم و جزایر کشور
۱٠- تولید بیش از ۱٣۴ عنوان تئاتر طی سال ۱٣٩٣ تا ۱٣٩٨با استفاده از سرفصل کتاب درسی مقطع ابتدایی برای اولین بار در کشور، تولید تئاتر فراگیر ، تولید تئاتر اقتباس ، تولید تئاتر حمایتی از دانشجویان برتر، تولید تئاتر حرفه‌ای‌ و ضبط تلویزیونی تئاترها به منظور ارسال به مناطق محروم