ماجراهای باورنکردنی پروفسور برانشتام

نویسنده : نورمن هانتر
گروه سنی : ۱۱ تا ۱٨ سال به بالا
سال انتشار : ۱٣٩۵

در دنیا، دانشمندان بزرگی بوده‌اند که کارهای بزرگی هم کرده‌اند، اما شاید هیچ‌کدام از کارهای آنان قابل مقایسه با اختراعات عجیب و غریب پروفسور برانشتام نباشد.
این پروفسور با آن شلوار معمولی و کت ساده‌ای که به جای دکمه، سنجاق قفلی داشت، با سر بزرگِ تاس که مثل آینه برق می‌زد و عینک‌های متعددش، بسیار باهوش، اما کمی کم‌حافظه بود و معمولاً در هر اختراعی نکته‌ی کوچکی را فراموش می‌کرد و به این دلیل، هربار اختراعش چیز دیگری از آب درمی‌آمد و ماجرایی تازه می‌آفرید.
این کتاب، ترجمه‌ی یکی از مجموعه‌ی کتاب‌های شاد و خواندنی «نورمن هانتر» ـ نویسنده انگلیسی ـ است که همواره مورد علاقه‌‌ی کودکان و نوجوانان سراسر جهان بوده است.

شرح کتاب

پروفسور برانشتام دکمه‌ی زنگ اخبار را فشار داد، اما از دایه خانم خبری نشد.

کمی که گذشت باز هم زنگ زد و باز هم دایه خانم پیدایش نشد. 

پروفسور زیرلب گفت: «په! په! عجب زن سر به هوایی! این هم زنگ می‌زنم و عین خیالش نیست.»

بار دیگر زنگ زد و این بار هم بی‌فایده. پروفسور فکر کرد: «آن قدرها هم سربه‌هوا و بی‌توجه نیست. شاید اتفاقی افتاده باشد. شاید دزد آمده باشد. بله، حتماً دزد آمده.»

با این فکر ناگهان از جا جست و بلندبلند با خودش گفت: «اما دست خالی که با دزد نمی‌شود طرف شد. ممکن است حمله کند و کار آدم را بسازد. بهتر است من هم مسلح شوم.»مشخصات کتاب
تصویرگر : و. ه. رابینسون
زبان : انگلیسی
مترجم : حسن پستا
زبان ترجمه : فارسی
تیراژ : ۵٠٠٠ نسخه
قطع : رقعی
نوع چاپ : مشکی
تعداد صفحات : ٢٠٨
نوبت چاپ : اول
نوع جلد : نرم
شابک : ٠ _ ٠٣٣٣ _ ٠۱ _ ۶٠٠ _ ٩٧٨
اندازه کتاب : ۱۴ * ٢۱
دیویی : ٨٢٣
٩۱۴/
م ٣۶٨ هـ
توضیحات سال انتشار : این کتاب اولین بار در سال ۱٣۵۴ به چاپ رسیده و به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال ۱٣٩۵ با ویرایش جدید منتشر شده است.
مدت زمان اثر :