شلی، گوسفند پشمالو

دسته : علوم
نویسنده : کنیستر
گروه سنی : ٠ تا ۱٨ سال به بالا
سال انتشار : ۱٣٩٢

شلی، یک گوسفند زیباست که پشم‌های جذابش را دوست دارد. او دلش می‌خواهد پشم‌هایش مثل بقیه‌ی گوسفندها چیده شود، اما مادرش به او می‌گوید هنوز برای این کار کوچک است. شلی هر روز بزرگ‌تر می‌شود و مانند هر بچه‌ی دیگری به تدریج درس‌هایی می‌آموزد. در ابتدا شلی تصمیم می‌گیرد پشم‌های زیبایش را برای خودش نگه دارد و آن‌ها را با دیگران به اشتراک نگذارد، اما در انتها با راهنمایی یک جغد دانا متوجه می‌شود زیبایی واقعی پشم‌هایش وقتی دیده می‌شود که آن‌ها را به اشتراک بگذارد.

پس از پایان داستان، در انتهای کتاب، مراحل تولید کاموا از پشم گوسفند به تصویر کشیده شده است. «شلی، گوسفند پشمالو» کتابی درباره‌ی بخشندگی، به اشتراک گذاشتن، رشد شخصیتی و تبدیل شدن به فردی بهتر، دلبستگی و مراحل تولید کاموای پشمی است!

کنیستر نام مستعار لودگر یوخمن Ludger Jochmann، نویسنده‌‌ی آلمانی است که اولین کتاب کودک خود را در سال ۱۹۹۲ منتشر کرد. او تاکنون بیش از ۵۰ کتاب برای کودکان نوشته است. کنیستر برای بزرگسالان نیز می‌نویسد. او پیش از نویسندگی معلم بوده و در زمینه تئاتر کودکان نیز فعالیت می‌کرده است. کنیستر در زمینه تولید مجموعه‌های تلویزیونی، بازی‌های کامپیوتری و فیلم‌های سینمایی نیز فعالیت می‌کند.

ایو تارلت، تصویرگر پر سابقه‌ای است که تا کنون بیش از ۱۵۰ کتاب برای کودکان تصویرگری کرده است.

تصاویر و شخصیت‌های کتاب دوست داشتنی هستند و متن کتاب روان است.

کتاب «شلی، گوسفند پشمالو» برای بلندخوانی و یا اجرای نمایشنامه مناسب است. پس از خواندن کتاب می‌توانید کودکان را به بازدید کارگاه‌‎های تولید محصولات پشمی مانند نمد ببرید یا یک پوستر تصویری از مراحل تبدیل پشم به کاموا و تولید محصولات پشمی تهیه کنید.

مشخصات کتاب
تصویرگر : ایو تارلت
مترجم : ماندانا نارنجی‌ها ، حسام سبحانی طهرانی
زبان ترجمه : فارسی
نوع چاپ : رنگی
تعداد صفحات : ٣٢
نوبت چاپ : اول
نوع جلد : نرم